Piedāvājumi

Putnu vērošana/fotografēšana Vatu jūras piekrastē.
2014. gada 19.-23.marts

Katru pavasari mēs sagaidām putnus no dažnedažādām zemēm, kur tie pa ziemu atpūtušies, uzkrājuši spēkus, lai pie mums atkal skandētu savas kāzu dziesmas, vītu ligzdas un laistu pasaulē jauno paaudzi.

Bet ko ziemā dara mūsu putni? Kā tie vada savas dienas, ko ēd, kur apmetas?

Piedāvājam ieskatīties pavisam nelielas putnu pasaules daļā - ziemojošo putnu atpūtas vietā pie Vatu jūras.

 "Kur tāda atrodas?" - daudzi jautās. Nav nemaz tik tālu jābrauc - Vatu jūra ir šaura Ziemeļjūras piekrastes daļa starp Frīzu salām un Dānijas, Vācijas un Nīderlandes piekrasti. Nosaukums visdrīzāk cēlies no nīderlandienšu valodas vārda "wad" - "dubļu klajums". Vatu jūra (Wadenzee) ir ļoti sekla un tās krasti - ļoti zemi. Plašajā, dubļiem klātajā plūdmaiņu joslā izveidojusies neparasta ekosistēma, Vatu jūra ir bagāta ar putnu faunu un citur Rietumeiropā izmirušām augu un dzīvnieku sugām. Savdabīgo ekosistēmu veido regulāri applūstošās sālspļavas un smilšainie -dubļainie vatu līdzenumi. Tā ir lielākā šāda veida ekosistēma pasaulē.

Vatu jūra ir viena no retajām vietām, kur dzīvo un pasaulē mazuļus laiž pelēkie roņi, tā ir mājvieta arī plankumainajam ronim. Bet Vatu jūras slavenais smilšu tārps izgraužoties cauri vatu smiltīm un tā uzirdinot zemi lielās platībās, savukārt mīdijas caur savām žaunām pārsūknējot visu Vatu jūras ūdeni.

 Šis reģions ir putnu un to vērotāju paradīze, tāpēc te netrūkst putnu vērošanas torņu, no kuriem paveras plaša apkārtnes panorāma. Pateicoties Vatu jūras ekosistēmai, Husuma un Husumas līcis ir iekļauti UNESCO Pasaules dabas mantojuma sarakstā.

 Mēs piedāvājam doties uz šo interesanto vietu šogad divas reizes - martā, kad putni sāk pulcēties pirms došanās uz ziemeļiem, kur daudziem no viņiem ir ligzdošanas vietas.

 Otrā reize būs rudenī, kad tie paši gājputni šeit atgriežas kopā ar vasarā izperētajiem jaunuļiem.

 Dosimies uz Vatu jūras piekrasti no 2014. gada 19. marta līdz 23. martam.

Grupā 5 dalībnieki
Gids: Edgars Dzenis
Brauciena cena: sākot no 498 EUR (350 LVL)

Lasīt tālāk: fotografēšana Vatu jūras piekrastē